معرفی جلسات عصرگاهی

دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌عنوان اولین و تنها دانشکده مدیریت اقدام به برگزاری جلسات مشترک مدیران بیمارستان‌های استان و اساتید هیئت‌علمی دانشکده مدیریت در غالب Evening Report Meeting نموده است.

هدف از تشکیل این جلسات رسمی نقد صحیح عملکرد و مشکلات بیمارستانی بر اساس اصول تفکر نقادانه و با استفاده از شواهد معتبر علمی، ترکیب و تلفیق تئوری و تجربه در راستای رسیدن به هم‌افزایی می‌باشد. این جلسات به‌منظور بهره‌مندی و تبادل دوطرفه تجارب و اطلاعات اساتید دانشکده، مدیران بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و استفاده بهینه از تجربیات و تصمیمات برجسته و ارزنده مدیران بیمارستان‌های آموزشی و درمانی دانشگاه به‌منظور تلفیق اصول علمی و دانشگاهی با تجربیات عملی و کاربردی بیمارستانی جهت حل مشکلات موجود در سیستم تشکیل شده است. حضور ارزشمند صاحب‌نظران از حوزه ستادی دانشگاه (به ویژه معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت درمان دانشگاه) در کاربردی‌تر شدن اقدامات مصوب تأثیر قابل‌توجه دارد.

در این جلسات به‌منظور حل مشکلات بیمارستانی و در راستای مدیریت بهینه بیمارستان به نیازسنجی و موردکاوی در غالب تورهای بیمارستانی پرداخته می‌شود و پس از موردکاوی و ارزیابی دقیق مسائل، اقداماتی بر اساس ملاحظات علمی و قانونی مصوب شده و به مرحله اجرا درمی‌آید.

شروع برگزاری این جلسات از سال 1392 بوده و همچنان ادامه دارد. در هر ماه دو جلسه در روزهای دوشنبه به مدت 1/5 الی 2 ساعت برگزار می‌گردد.

 
مرکز تحقیقات مدیریت سلامت و منابع انسانی
دانشگاه علوم پزشكی شيراز
نشانی: شیراز، خیابان قصرالدشت، حدفاصل سه راه فلسطين و چهار راه ملاصدرا ،كوچه 29، دانشكده مديريت و اطلاع رسانی پزشكی
تلفن: 8-32340774 داخلی 251
فاكس: 32340039